Kalendarium: Bazylika Mniejsza pw. św. Mikołaja Sanktuarium Matki Bożej Rychwałdzkiej

2017

SIERPIEŃ
02.08 – Odpust na Porcjunkulę; Dekanalna Pielgrzymka Chorych, g. 16.00 
04-06.08 – Rekolekcje TALITHA KUM w FDFE
05.08 – Msza św. dla pielgrzymów z namaszczeniem olejkiem radości, g. 11.00; Ewangelizacja w Beskidach
07.08 – Namiot Ewangelizacyjny, g. 19.00
10-13.08 – Rekolekcje Diecezjalne Akcji Katolickiej w FDFE
12.08 – Msza św. dla pielgrzymów z namaszczeniem olejkiem radości, g. 11.00; Ewangelizacja w Beskidach
13.08 – Nabożeństwo Fatimskie: Pielgrzymka Związku Podhalan Oddział Górali Żywieckich
14.08 – Wyjazd do Harmęż i Auschwitz, Dzień Energetyka, g. 11.00; Namiot Ewangelizacyjny, g. 19.00
15.08 – Odpust Wniebowzięcia NMP i Pielgrzymka Wojska Polskiego, g. 11.00
19.08 – Msza św. dla pielgrzymów z namaszczeniem olejkiem radości, g. 11.00; Ewangelizacja w Beskidach
20.08 – Msza z oprawą góralską, g. 9.00
21.08 - Namiot Ewangelizacyjny, g. 19.00
25-27.08 – Rekolekcje MAGNALIA DEI w FDFE
26.08 - Msza św. dla pielgrzymów z namaszczeniem olejkiem radości, g. 11.00
27.08 – Dożynki parafialne, g. 9.00
28.08 – Msza św. o uzdrowienie, g. 18.00

WRZESIEŃ
02.09 – Msza św. dla pielgrzymów z namaszczeniem olejkiem radości, g. 11.00
04.09 – Rozpoczęcie roku szkolnego i katechetycznego g. 8.00
07-10.09 – Rekolekcje Diecezjalne Akcji Katolickiej w FDFE
09.09 – Msza św. dla pielgrzymów z namaszczeniem olejkiem radości, g. 11.00
13.09 – Nabożeństwo Fatimskie: Pielgrzymka Akcji Katolickiej
15.09 – całonocna adoracja N. S.
16-17.09 – Rekolekcje uzdrowienia w FDFE
16.09 – Msza św. dla pielgrzymów z namaszczeniem olejkiem radości, g. 11.00
17.09 – Msza z oprawą góralską, g. 9.00
22-24.09 – Weekendowe Spotkanie Młodych
22-30.09 – Pielgrzymka do Medjugorie
23.09 – Msza św. dla pielgrzymów z namaszczeniem olejkiem radości, g. 11.00
24.09 
 Msza św. tzw. szkolna, g. 11.00
25.09 – Msza św. o uzdrowienie, g. 18.00

PAŹDZIERNIK
03.10 – Czuwanie Franciszkańskie TRANSITUS
04.10 – Uroczystość św. Franciszka z Asyżu
06-08.10 – Rekolekcje medytacyjne dla zaawansowanych w FDFE
07.10 – Msza św. dla pielgrzymów z namaszczeniem olejkiem radości, g. 11.00
13.10 – Nabożeństwo Fatimskie: Pielgrzymka Kół Żywego Różańca oraz Emerytów i Rencistów
14.10 – Msza św. dla pielgrzymów z namaszczeniem olejkiem radości, g. 11.00
15.10 – Msza z oprawą góralską, g. 9.00; Zakończenie sezonu motocyklowego BGM, g. 15.00
21.10 – Msza św. dla pielgrzymów z namaszczeniem olejkiem radości, g. 11.00
20.10 – całonocna adoracja N. S.
20-22.10 – Rekolekcje Spotkania Małżeńskie w FDFE
22.09 – Msza św. tzw. szkolna, g. 11.00
23.10 – Msza św. o uzdrowienie, g. 18.00
27-29.10 – Warsztaty Prorockie dla byłych alfowiczów w FDFE
28.10 – Msza św. dla pielgrzymów z namaszczeniem olejkiem radości, g. 11.00

LISTOPAD
01.11 – Uroczystość Wszystkich Świętych – Msza św. na cmentarzu, g. 14.00
03-05.11 – Weekendowe Spotkanie Młodych
11-12.11 – Rekolekcje uzdrowienia w FDFE
17.11 – Całonocna adoracja N. S.
17-19.11 – Rekolekcje Spotkania Małżeńskie w FDFE
19.11 – Msza z oprawą góralską, g. 9.00
25-26.11 – Weekend Kursu Alpha w FDFE
26.11 – Msza św. tzw. szkolna, g. 11.00
27.11 – Msza św. o uzdrowienie, g. 17.00

GRUDZIEŃ
29.11-07.12 – Nowenna przed Uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP
04.12 – Msza św. dla górników i ich rodzin o godz. 11.00
04-05.12 – Nabożeństwo 40-godzinne
06.12 – Odpust Parafialny Św. Mikołaja 
08.12 – Odpust Niepokalanego Poczęcia NMP, Pielgrzymka  Rycerstwa Niepokalanej
15.12 – całonocna adoracja N. S.
17.12 – Msza św. z oprawą góralską, g. 9.00
18.12 – Spowiedź Parafialna, g. 18.00-20.00
24.12 – Msza św. tzw. szkolna, g. 11.00
25.12 – Uroczystość Bożego Narodzenia
26.12 – Święto św. Szczepana
27-29.12 – Wizyta duszpasterska
31.12 – Pasterka Noworoczna, godz. 23.00


2018

STYCZEŃ
06 – Uroczystość Objawienia Pańskiego
07 – Kolędowanie rychwałdzkie i opłatek dla Orkiestry Strażackiej 
12-14 – Rekolekcje medytacyjne w FDFE
13 – Katecheza przedchrzcielna
19-21 – Warsztaty Sztuka Życia /Krysia Sobczyk/
19 – Całonocna adoracja N. S.
21 – Msza z oprawą góralską /g. 9.00/
22 – Msza św. o uzdrowienie /g. 17.00/
26-28 – Rekolekcje KWC w FDFE
28 – Msza św. tzw. szkolna /g. 11.00/

LUTY
02 – Dzień Życia Konsekrowanego 
09-11 – Weekendowe Spotkanie Młodych
10 – Katecheza przedchrzcielna
11 – Parafialny Dzień Chorego
14 – Popielec
16 – Całonocna adoracja N. S.
18-21 – Rekolekcje parafialne i szkolne
18 – Msza z oprawą góralską /g. 9.00/
25 – Msza św. tzw. szkolna /g. 11.00/
26 – Msza św. o uzdrowienie/g. 17.00/

MARZEC
03-04 – Weekend Kursu Alpha w FDFE
09-11 – Warsztaty Prorockie Służebnica Ducha w FDFE
10 – Katecheza przedchrzcielna 
16-18 – Wspólnota Krzew Winny w FDFE
16 – Całonocna adoracja N. S.
18 – Msza z oprawą góralską /g. 9.00/
19 – Msza św. o uzdrowienie /g. 17.00/
23-25  – Spotkania Małżeńskie w FDFE
23 – Droga Krzyżowa ulicami Rychwałdu
25 – Msza św. tzw. szkolna /g. 11.00/
26 – Spowiedzi przedświąteczna /g.18.00-20.00/
29-31 – Triduum Paschalne

KWECIEŃ
01 – Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego 
07 – Msza św. dla pielgrzymów z namaszczeniem olejkiem radości /g.11.00/; Katecheza przedchrzcielna
08 – Parafialna pielgrzymka do Łagiewnik 
13-15 – Warsztaty Jak twórczo się kłócić /Krysia Sobczyk/ 
14 – Msza św. dla pielgrzymów z namaszczeniem olejkiem radości /g.11.00/
15 - Msza św. z oprawą góralską/g. 9.00/
20-22 – Weekendowe Spotkanie Młodych
20 – Całonocna adoracja N. S.
21 – Msza św. dla pielgrzymów 
z namaszczeniem olejkiem radości /g. 11.00/
22 – Msza św. tzw. szkolna /g. 11.00/;
Msza św. na rozpoczęcie sezonu motocyklowego BGM /g. 15.00/
23 – Msza św. o uzdrowienie /g. 18.00/
28 – Msza św. dla pielgrzymów z namaszczeniem olejkiem radości /g. 11.00/
28-29 – Rekolekcje uzdrowienia w FDFE
 
MAJ
03-06 – Wspólnota Radio Maryja Mysłowice
05 - Msza św. dla pielgrzymów z namaszczeniem olejkiem radości /g. 11.00/; Florianka; Katecheza przedchrzcielna
12 - Msza św. dla pielgrzymów z namaszczeniem olejkiem radości /g. 11.00/; Rajd Kobiet: Ewa, którą chce być; Sympozjum Sychar w FDFE
13 – Pierwsza Komunia Święta /g. 11.00/;
Nabożeństwa Fatimskie: Pielgrzymka Krucjaty Wyzwolenia Człowieka /g. 17.00/ 
18-20 – Spotkania Małżeńskie w FDFE
18 – Całonocna adoracja N. S.
19 –  Msza św. dla pielgrzymów z namaszczeniem olejkiem radości /g. 11.00/; Czuwanie w Duchu Świętym /g. 20.00-24.00/
20 – Uroczystość Zesłania Ducha Świętego; Msza z oprawą góralską /g. 9.00/; Rocznica Pierwszej Komunii Świętej /g. 11.00/
24 – Święto Ruchu Corda Pia
25-27 – Rekolekcje dla Salem w FDFE
26 – Msza św. dla pielgrzymów z namaszczeniem olejkiem radości /g. 11.00/
27 – Odpust Trójcy Przenajświętszej – suma i Msza św. prymicyjna /g. 11.00/
28 – Msza św. o uzdrowienie /g. 18.00/
31 – Uroczystość Bożego Ciała – procesja po Mszy św. o g. 9.00

CZERWIEC
01-03 – Rekolekcje Grupy z Tarnowskich Gór w FDFE
02 – Msza św. dla pielgrzymów z namaszczeniem olejkiem radości /g. 11.00/
08 – Uroczystość NSPJ 
09-10 – Weekend Kursu Alpha w FDFE
09 – Msza św. dla pielgrzymów z namaszczeniem olejkiem radości /g. 11.00/; Katecheza przedchrzcielna
13 – Nabożeństwo Fatimskie: Pielgrzymka Samorządowców Powiatu Żywieckiego /g. 17.00/
15-17 – Weekendowe Spotkanie Młodych
15 – Całonocna adoracja N. S.
16 – Msza św. dla pielgrzymów z namaszczeniem olejkiem radości /g. 11.00/; Rajd Mężczyzn: Jabłko w ręku Adama
17 – Msza z oprawą góralską /g. 9.00/
23-24 – Rekolekcje uzdrowienia w FDFE
23 – Msza św. dla pielgrzymów z namaszczeniem olejkiem radości /g. 11.00/
24 – Msza św. tzw. szkolna /g. 11.00/
25 – Msza św. o uzdrowienie /g. 18.00/
29-01.07 – Diecezjalne rekolekcje dla katechetów świeckich w FDFE 
29 – Odpust Piotra i Pawła /z racji bazyliki/
30– Msza św. dla pielgrzymów z namaszczeniem olejkiem radości /g. 11.00/

LIPIEC
02 – Diecezjalna Wieczysta Adoracja
05-08 – Diecezjalne rekolekcje Akcji Katolickiej w FDFE 
07 – Msza św. dla pielgrzymów z namaszczeniem olejkiem radości /g. 11.00/; Ewangelizacja w Beskidach /Msza św. g. 12.00/; Katecheza przedchrzcielna
13 – Nabożeństwo Fatimskie: Pielgrzymka Stowarzyszenia Rycerstwa Niepokalanej /g. 17.00/
14 – Msza św. dla pielgrzymów z namaszczeniem olejkiem radości /g. 11.00/; Ewangelizacja w Beskidach /Msza św. g. 12.00/
15 – Msza z oprawą góralską /g. 9.00/
21 – Msza św. dla pielgrzymów z namaszczeniem olejkiem radości /g. 11.00/; Ewangelizacja w Beskidach /Msza św. g. 12.00/
22 – Odpust MB Szkaplerznej; Pielgrzymka WORD i poświęcenie pojazdów /g. 11.00/
23 – Odpust i rocznica ogłoszenia Bazyliki Mniejszej; Msza św. o uzdrowienie /g. 18.00/
27-29 – Rekolekcje Ruchu Corda Pia w FDFE
28 –  Msza św. dla pielgrzymów z namaszczeniem olejkiem radości /g. 11.00/; Ewangelizacja w Beskidach /Msza św. g. 12.00/

SIERPIEŃ
02 – Odpust MB Anielskiej; Dekanalna Pielgrzymka Chorych /g. 16.00/ 
04-12 – Rekolekcje dla małżeństw w FDFE
04 – Msza św. dla pielgrzymów z namaszczeniem olejkiem radości /g. 11.00/; Ewangelizacja w Beskidach /Msza św. g. 12.00/
11 – Msza św. dla pielgrzymów z namaszczeniem olejkiem radości /g. 11.00/; Ewangelizacja w Beskidach /Msza św. g. 12.00/; Katecheza przedchrzcielna
13 – Nabożeństwo Fatimskie: Pielgrzymka Związku Podhalan Oddział Górali Żywieckich /g.17.00/
14 – Wyjazd do Harmęż i Auschwitz 
15 – Odpust Wniebowzięcia NMP i Pielgrzymka Wojska Polskiego /g. 11.00/
16-19 – Diecezjalne rekolekcje Akcji Katolickiej w FDFE
18 – Msza św. dla pielgrzymów z namaszczeniem olejkiem radości /g. 11.00/; Ewangelizacja w Beskidach /Msza św. g. 12.00/
19 – Msza z oprawą góralską /g. 9.00/
25 – Msza św. dla pielgrzymów z namaszczeniem olejkiem radości /g. 11.00/; Ewangelizacja w Beskidach /Msza św. g. 12.00/
26 – Dożynki parafialne /g. 9.00/
27 – Msza św. o uzdrowienie /g. 18.00/

WRZESIEŃ
01 – Msza św. dla pielgrzymów z namaszczeniem olejkiem radości /g. 11.00/
03 – Rozpoczęcie roku szkolnego i katechetycznego /g. 8.00/
08 – Msza św. dla pielgrzymów z namaszczeniem olejkiem radości /g. 11.00/; 
Katecheza przedchrzcielna
13 – Nabożeństwo Fatimskie: Pielgrzymka Akcji Katolickiej /g.17.00/
14-16 – Rekolekcje dla par małżeńskich Aby byli jedno w FDFE
15 – Msza św. dla pielgrzymów z namaszczeniem olejkiem radości /g. 11.00/
16 – Msza z oprawą góralską /g. 9.00/
21-23 – Weekendowe Spotkanie Młodych
21 – Całonocna adoracja N. S.
22 – Msza św. dla pielgrzymów z namaszczeniem olejkiem radości /g. 11.00/
23 – Msza św. tzw. szkolna /g. 11.00/
24 – Msza św. o uzdrowienie /g. 18.00/
29 – Msza św. dla pielgrzymów z namaszczeniem olejkiem radości /g. 11.00/

PAŹDZIERNIK
03 – Czuwanie Franciszkańskie TRANSITUS
04 – Uroczystość św. Franciszka z Asyżu
05-07 – Warsztaty dla Talitha Kum /Krysia Sobczyk/
06 – Msza św. dla pielgrzymów z namaszczeniem olejkiem radości /g. 11.00/
12-14 – Spotkania Małżeńskie w FDFE
13 – Msza św. dla pielgrzymów z namaszczeniem olejkiem radości /g. 11.00/;
Katecheza przedchrzcielna /g.15.00/; Nabożeństwo Fatimskie: Pielgrzymka Kół Żywego Różańca oraz Emerytów i Rencistów /g. 17.00/
19-21 – Rekolekcje Krzew Winny w FDFE
19 – Całonocna adoracja N. S.
20 – Msza św. dla pielgrzymów z namaszczeniem olejkiem radości /g. 11.00/
21 – Msza z oprawą góralską /g. 9.00/; Zakończenie sezonu motocyklowego BGM /g. 15.00/
22 – Msza św. o uzdrowienie /g. 18.00/
26-28 – Rekolekcje dla Grupy ze Spytkowic w FDFE
27 – Msza św. dla pielgrzymów z namaszczeniem olejkiem radości /g. 11.00/
28 – Msza św. tzw. szkolna /g. 11.00/

LISTOPAD
01 – Uroczystość Wszystkich Świętych – Msza św. na cmentarzu /g. 14.00/
03-04 – Rekolekcje uzdrowienia w FDFE 
09-11 – Warsztaty Jak twórczo się kłócić w FDFE /Krysia Sobczyk/
10 – Katecheza przedchrzcielna
16-18 – Rekolekcje Spotkania Małżeńskie w FDFE
16 – Całonocna adoracja N. S.
18 – Msza z oprawą góralską /g. 9.00/
24-25 – Weekend Kursu Alpha w FDFE
25 – Msza św. tzw. szkolna /g. 11.00/
26 – Msza św. o uzdrowienie /g. 17.00/
29-07.12 – Nowenna przed Uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP
30-02.12 – Rekolekcje medytacyjne w FDFE

GRUDZIEŃ
04 – Msza św. dla górników i ich rodzin /g. 11.00/
04-05 – Nabożeństwo 40-godzinne
06 – Odpust Parafialny Św. Mikołaja 
07-09 – Weekendowe Spotkanie Młodych
08 – Odpust Niepokalanego Poczęcia NMP; Katecheza przedchrzcielna
16 – Msza św. z oprawą góralską /g. 9.00/
17 – Spowiedź przedświateczna /g. 18.00-20.00/
21 –  Całonocna adoracja N. S.  
23 – Msza św. tzw. szkolna /g. 11.00/
25 – Uroczystość Bożego Narodzenia
26 – Święto św. Szczepana
27-29 – Wizyta duszpasterska
31 – Pasterka Noworoczna /g. 23.00/